субота, 26 листопада 2022 р.

26.11.2022 Приєднайся до акції "Запали свічку"

 

Галата Л.В.

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам'ять жертв Голодоморів.

Свічка від Іри Корепанової
Свічка від Єгора Гужви.
Свічка від Софії Лаврентієвої.
Свічка від Косюченка Артема.
Свічка від Дишлюка Антона.

Голодомо́р 1932—1933 років — акт геноциду українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932—1933 роках шляхом створення штучного масового голоду.
Спланована конфіскація врожаю зернових та усіх інших продуктів харчування у селян представниками радянської влади впродовж Голодомору 1932—33 років безпосередньо призвела до вбивства селян голодом у мільйонних масштабах, при цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах та здійснювала його експорт за кордон під час Голодомору, забороняла та блокувала виїзд голодуючих поза межі Української СРР, відмовлялася приймати допомогу для голодуючих з-за кордону.
Кількість жертв Голодомору 1932–1933 років, за різними оцінками, коливається від 3 до 7 мільйонів осіб.  
Офіційно Голодомор 1932-1933 років був визнаний геноцидом українського народу Верховною Радою України 2006 року. 
Тому українців закликають приєднатися до акції "Запали свічку". Де б ви не були — вдома, в будь-якому регіоні України чи за кордоном, ввечері 26 листопада потрібно запалити вогник у вікні як вияв скорботи за загиблими та віри в перемогу українців найближчим часом. 
 Також о 16:00 за київським часом пройде Загальнонаціональна хвилина мовчання.

25.11.2022 Виховна година "За хмарою тютюнового диму"


 За свідченнями науковців, 85% тютюнового диму навіть неможливо відчути на запах чи побачити. Якщо добре провітрити накурене приміщення, то виявиться, що небезпечні сполуки нікуди не зникли. Вони осіли на меблях і стінах, усе ще справляючи токсичний вплив на здоров’я людей. А вдихання вторинного тютюнового диму особливо небезпечне для дітей і може спричинити астму, бронхіт, пневмонію чи хвороби серця. За даними опитування щодо поширення тютюнокуріння, проведеного ЗМІ, на Черкащині шкідливу звичку курити має кожна сьома (за іншими даними, кожна шоста) особа із 12-річного віку і старші. Стаж майже кожного другого курця становить понад 20 років, кожного шостого — від 6 до 10 років, кожний дев’ятий курить від 16 до 20 років. З числа осіб, що курять, 49% тих, хто викурює від 6 до 10 сигарет за день, 27% — 16—20 сигарет. Як розповіли в Черкаському обласному онкологічному диспансері, кожен восьмий онкологічно хворий, а також кожна п’ята смерть онкохворої людини спричинена курінням. Тютюновий дим містить понад 7000 хімічних сполук, з яких щонайменше 250 токсичні, а 69 спричиняють онкологічні захворювання. Загалом же куріння зумовлює появу щонайменше 15 видів раку. Хімічні сполуки, які містяться в сигаретному димі, послаблюють імунну систему та унеможливлюють повноцінну боротьбу з раковими клітинами. Ці речовини можуть пошкодити або змінити ДНК клітини. Унаслідок цього порушується їхній розвиток та функціонування.

У зоні ризику, як наголошують лікарі, перебувають не лише самі курці. Мимовільне вдихання вторинного тютюнового диму, який людина видихає під час куріння, теж має значний згубний вплив.
Матимете справу з поліцією
Заслін курцям незалежно від виду куріння давно назрів. Саме такими міркуваннями керувалася Верховна Рада України, ухвалюючи Закон №1978-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну». З 11 липня цього року цим законом запроваджено додаткові правила захисту бездимного середовища, зокрема заборонено куріння, вживання та використання: пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння; трав’яних виробів для куріння; предметів, пов’язаних з їхнім вживанням; тютюнових виробів; кальянів; електронних сигарет. Куріння електронних пристроїв для нагрівання тютюну тепер заборонено на рівні із сигаретами, кальянами та е-сигаретами у громадських місцях.
Постер від Єгора Гужви!

24.11.2022 Урок мужності "Україна - країна нескорених"


Революція Гідності – це новий термін, який визначає політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, викликані відходом політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшою протидією цьому курсу. Чим була революція для кожного з нас? Для когось прогулянкою, для когось війною. Але в першу чергу Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності.

Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року – Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.
 Після Майдану і до цих пір на території нашої держави немає спокою, розпочалися і продовжуються військові дії на Сході України, в ході яких було втрачено вже кілька тисяч життів солдат та мирних жителів.
Ми – українці – свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети.
23роки Україна не знала війни. Наш народ пишався тим, що у буремні 90 – ті, Україні вдалося зберегти мир. Але війна не обійшла нашу державу тепер. Ще 3 роки тому, ми з вами, не знали дуже багатьох слів пов’язаних з війною, тепер же майже кожну родину так чи інакше опалило полум’я військових дій. Україна обов'язково здобуде ПЕРЕМОГУ!!!
Шукаючи Європу, ми знайшли Україну. Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. Адже, Україна – це територія гідності і свободи.

20.11.2022 20 листопада - Всесвітній день дитини

 Сьогодні, 20 листопада, відзначається Всесвітній день дитини. Зі святом Вас!

       Бажаю кожній дитині щасливого дитинства під мирним небом,  люблячих батьків та чудового здоров'я, адже це найголовніше в житті! Нехай ваша щира дитяча промениста
усмішка сяє якнайчастіше і радує всіх оточуючих людей!

18.11.2022. Тиждень безпеки дорожнього руху.


Ми переглянули урок з безпеки дорожнього руху у Google Classroom, ознайомились з правилами безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях  та здобули практичні навички поведінки у разі виникнення надзвичайних ситуацій. 

16.11.2022 Година психолога "Якого кольору толерантність?"

 

16 листопада - Міжнародний день толерантності. А чи знаєш ти, що таке толерантність? Сьогодні ми грали  у гру-подорож "Якого кольору толерантність?" та після цього пройшли коротке опитування. 

Година спілкування з соціальним педагогом "16 листопада - Міжнародний День толерантності"

 Толерантність – це повага права іншого бути таким, яким він є. 

Сьогодні ми переглянули відео 
https://www.youtube.com/watch?v=GP3gcXtnfRo
та виконали  вправи https://learningapps.org/display?v=pe2hv0vkc22
https://learningapps.org/display?v=p1h75camt22 (Слова-підказки у сердечку слів)

Будьмо толерантними!

Батьківські збори 10.11.2022 Взаємна співпраця - запорука успіху!

1.     Що таке адаптація п’ятикласника?

2.     Умови шкільного успіху й гармонійного навчання в 5-му класі.

3.     Що ускладню адаптацію дитини до нових умов навчання?

4.     Лінь чи інші причини небажання вчитися?

5.     Рекомендації та правила, які корисно використовувати у вихованні дітей під час адаптації.                                  

1.  Рекомендації та правила, які корисно використовувати у вихованні дітей під час адаптації.

·         Якщо Вас щось турбує в поведінці дитини, якомога швидше зустріньтеся і обговоріть це із класним керівником, шкільним психологом.

·         Якщо в родині відбулися події, що вплинули на психологічний стан дитини, повідомте про це класного керівника. Саме зміни в сімейному житті часто пояснюють раптові зміни в поведінці дітей

·         Цікавтеся шкільними справами, обговорюйте складні ситуації, разом шукайте вихід із конфліктів.

·         Допоможіть дитині вивчити імена нових учителів, запропонуйте описати їх, виділити якісь особливі риси.

·         Порадьте дитині в складних ситуаціях звертатися за порадою до класного керівника, шкільного психолога.

·         Не слід відразу ослабляти контроль за навчальною діяльністю, якщо в період навчання в початковій школі вона звикла до контролю з вашого боку. Привчайте дитину до самостійності поступово: вона має сама збирати портфель, телефонувати однокласникам і питати про уроки тощо.

·         Основними помічниками у складних ситуаціях є терпіння, увага, розуміння.

 

10.11.22 Виховна година "День української писемності та мови"

 

Малюнок Гужви Єгора.
9 листопада - День української писемності та мови. Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопаду 1997-го № 1241/97 і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

четвер, 3 листопада 2022 р.

Я і мій час. Година спілкування

 Сьогодні ми говорили про те, як ми використовуємо свій час. Аналізували, як проходить наш день. Розповідали, на які не дуже важливі речі ми витрачаємо час найбільше та запропонували рекомендації стосовно часу, які можуть стати в пригоді. 

А ще ми говорили про наших важливих друзів - домашніх улюбленців! Ось вони - наші улюблені "моделі"!








31.10.2022 Виховна година "Ми проти насильства"

 

Малюнок підготував Гужва Єгор.

В одному з монастирів майстер навчав учня. І якось учень запитав майстра: «Вчителю, а як довідатися наскільки я жорстокий?» І майстер відповів йому: «Щоразу, коли ти будеш завдавати удару своєму ворогові, уяви себе на його місці і відчуй його біль. І якщо ти одного разу не відчуєш болю, знай, жорстокість поглинула тебе».

ЯК ЗАПОБІГТИ НАСИЛЬСТВУ:
Попереджай батьків, куди, з ким ідеш, коли повернешся.
Не заходь у підвали, підсобні приміщення, у машини.
Якщо ти десь затримався, передзвони батькам, попроси, щоб тебе зустріли.
Постарайся, щоб твій маршрут НЕ проходив через ліс, парк.
Якщо тобі здалося, що тебе хтось переслідує, перейди на іншу сторону, зайди в магазин, звернись до дорослих.
Якщо тебе зупинили і попросили показати дорогу, постарайся пояснити на словах, не сідаючи у машину.
Якщо незнайома людина відрекомендувалась другом твоїх батьків, не спіши запрошувати її додому, попроси зачекати їх приходу на вулиці.
Якщо при вході у під'їзд ти помітив незнайомців, зачекай, доки хто-небудь із сусідів не ввійде разом з тобою. Не входь в ліфт разом з незнайомими.

Уникай ситуацій, які можуть призвести до насильства:
Говори спокійно і впевнено.
Дай агресору можливість зупинитися.
Відійди в сторону. Це не ознака слабкості!
Не прагни помсти ворогам. Вмій просити пробачення.
Попроси допомоги. Це не ознака слабкості чи боягузтва!

21.10.2022 Виховна година "ОБЕРЕЖНА ПОВЕДІНКА ПІД ЧАС КАНІКУЛ – ЗАПОРУКА ЖИТТЯ І ЗДОРОВ'Я!"

 Ідучи на канікули, ПАМ'ЯТАЙ:

- Про дозвіл гуляти лише у призначених для цього місцях: на ігрових майданчиках, біля будинків, школи, у скверах і парках.
- Про суворе дотримання правил дорожнього руху, про поведінку у транспорті, при посадці і висадці із транспорту.
- Про дотримання правил протипожежної безпеки при користуванні електроприладами (телевізором, праскою, холодильником) та газом.
- Про правила поведінки у місцях громадського перебування (під час екскурсій, культпоходів, зустрічей тощо).
- Про правила поведінки біля ліній електромереж, залізничного полотна, поблизу водоймищ, на воді та льоду, поряд із будівельними майданчиками, відкритими люками, біля відкритих вікон, на балконі, сходах тощо.
- Про правила користування і правила поведінки у ліфтах.
- Про правила користування гострими, колючими предметами, ліками, протипожежним, сільськогосподарським, будівельним та іншим інвентарем.
- Про необхідність мити руки перед вживанням їжі, після ігор, фізичної праці, відвідування туалету.

Категорично забороняється:
- чіпати незнайомі і вибухонебезпечні предмети;
- грати на проїжджій частині вулиці або поблизу неї;
- відходити далеко від будинку, в якому мешкаєш;
- обігрівати приміщення газом;
- розпалювати вогнище;
- лазити по деревах і дахах;
- грати із чужими тваринами;
- збирати незнайомі види грибів і ягід;
- пити сиру воду;
- самостійно виїжджати за місто, в ліс без супроводу дорослих (вчителів або батьків);
- вступати у контакт та впускати у квартиру або будинок незнайомих людей;
- перебувати на вулиці пізніше, ніж о 21.00.
- під час подорожі до лісу, пам’ятай, гриби та деякі рослини можуть бути отруйними.
 Пам’ятайте народну мудрість: береженого Бог береже.