- підвели підсумки навчання за 1 семестр;
- обговорили правила безпечної поведінки на зимових канікулах;
- поділились своїми бажаннями та сподіваннями на 2024 рік.
https://www.youtube.com/watch?v=QFTyOPfFPk8
Блог 7-А класу Кам'янського ліцею №1 Кам'янської міської ради Черкаської області. Класний керівник: Галата Людмила Володимирівна
- підвели підсумки навчання за 1 семестр;
- обговорили правила безпечної поведінки на зимових канікулах;
- поділились своїми бажаннями та сподіваннями на 2024 рік.
https://www.youtube.com/watch?v=QFTyOPfFPk8
Увага! Під час канікул відповідальність за життя та здоров’я дітей несуть батьки!
1. Дотримуйся правил безпеки під час ожеледиці.У нашій країні є гарна традиція - співати щедрівки, бажаючи миру й достатку оселі та добробуту господареві. Сьогодні ми також щедрували, передавали традиції та хороший настрій!
Щедрий вечір, добрий вечір –
Щире, добре свято!
Щоб було у вас в родині
Діточок багато!
Щоб були усі здорові,
Сповнені рум’янку!
Щоб стелилась ваша доля,
Наче вишиванка!
Щоб в родині дружній вашій
Сміх котився щиро!
Щедрий вечір, добрий вечір,
Всім добра і миру!
Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика проводиться щорічно. Для учнів закладів загальної середньої освіти конкурс проходить у чотири етапи: шкільний, районний/міській, обласний, підсумковий. Глєбова Аліна та Лаврентієва Софія взяли участь у 2 етапі конкурсу. Наші учениці вибороли призові місця! Готуємось до обласного етапу!
Сьогодні ми говорили про етикет під час свят у різних культурах. Під час нашої зустрічі ми:
День української хустки (ДУХ) — неофіційне щорічне свято, що відзначається з метою об'єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій.
Соціальний педагог Шкворець Л.Д. продовжує проводити години спілкування "Зупинимо насилля, булінг - разом!". Сьогодні на цю тему спілкувалася з учніми нашого класу.
Результати 2 етапу олімпіади з математики:
Олексій Петренко 1 місце
Мирослав Харитонов 3 місце
Софія Лаврентієва 4 місце
МОЛОДЦІ!
Сьогодні ми ознайомились з документами, які захищають права дітей, теоретично обґрунтували сутність насильства та виявили шляхи його подолання.
1 грудня - День боротьби зі СНІДом. Цей день став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров'я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику. Сьогодні ми відвідали нашу бібліотеку, де було оформлено тематичну викладку "СНІД: майбутнє під загрозою". Бібліотекарі провели бесіду з дітьми з метою допомогти їм усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД.
Свято Андрія розпочало калейдоскоп традиційних зимових дійств у нашому класі. Це свято завжди шанувалося нашими предками. Адже, за повір’ям, як проведеш Калиту, так будеш весь рік жити. Тому і зібралися ми сьогодні, щоб набратися щастя на весь навчальний рік.
Розуміння толерантності як ознаки сучасного світогляду необхідно не лише сформувати, а й постійно збагачувати та розвивати. Сьогодні учні нашого класу спілкувались з практичним психологом ліцею Холоденко Мариною Іванівною , говорили про важливість толерантного ставлення один до одного, визначали риси толерантної особистості та ознаки толерантного відношення в класі.
25 листопада 2023 року стартувала щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Учні нашого класу долучились до акції. Лаврентієва Софія, Делявський Василь, Гончар Григорій та Гончар Софія взяли участь у виставці малюнків.
Мета конкурсу - вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні.
Вітаємо нашого призера Гончара Григорія! Бажаємо майбутніх перемог і успіхів у навчанні!
Учні нашого класу долучились до акції та вшанували пам'ять жертв Голодомору.
«Запали свічку» — загальнонаціонально-міжнародна акція, яка відбувається щорічно у День пам'яті жертв Голодомору. Традиційно о 16:00 пам'ять загиблих під час геноциду українського народу вшановують хвилиною мовчання та встановлюють запалену свічку на підвіконня як в Україні, так і в багатьох країнах світу.
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%B8_%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%87%D0%BA%D1%83
Урок історичної пам’яті, присвячений вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946 –1947 років у шкільній бібліотеці.
Що значить бути толерантними?
- не існує повністю схожих
один на одного людей. Ми всі унікальні й неповторні;
- у всіх нас є і однакові
риси, ознаки, почуття, потреби;
- слід поважати кожного,
навіть якщо він відрізняється від тебе за якимись ознаками;
- якщо ми хочемо, щоб до нас люди
ставилися добре, маємо і самі відповідно ставитися до інших;
- всі люди (діти) різні,
кожна людина (дитина) унікальна і має свій набір рис і особливостей, - це і є
ідентичність;
- ідентичність
різноманітна, на неї впливає багато чинників: оточення, середовище, але є такі,
що від нас не залежать, – це стать, місце народження (країна народження),
національність, колір шкіри; треба поважати ідентичність кожної людини.
Дуже доброю традицією для багатьох країн стало щорічне святкування 13 листопада Всесвітнього дня Доброти (World Kindness Day), датою для якого був вибраний день відкриття в 1998 році в Токіо 1-ї конференції Всесвітнього руху доброти (World Kindness Movement). Сьогодні ми також говорили про доброту. Важливо бути добрим не тільки в цей День, але і щодня, причому добрим безмежно і безкорисливо. Адже, якщо чекати подяку (в будь-якому її прояві) за свою доброту, то це вже не справжня Доброта.
Згідно з дослідженням психологів і лікарів з різних країн, люди, які щодня роблять добрі справи, краще почуваються і фізично, відчувають своє життя більш гармонійним, володіють кращим імунітетом, а значить – вони менше хворіють і довше живуть. І все це навіть підтверджена практичними дослідженнями – коли людина робить щось хороше іншим людям, у неї підвищується рівень лімфоцитів і розширюються судини, це веде до правильної роботи серця; мозок виробляє велику кількість ендорфінів (відомих як «гормони задоволення»), які мають заспокійливий ефект, нейтралізують дію стресу,
Бесіду підготували за матеріалами сайту
https://znayshov.com/News/Details/13_lystopada_vsesvitnii_den_dobroty_materialy_do_sviata
Дякуємо батькам та учням, які постійно долучаються до благодійних акцій.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1362545484384783&set=pcb.1362546551051343
ВІРУСНИЙ ГЕПАТИТ A
Вірусний гепатит А — захворювання печінки вірусного походження, що може мати як легкий, так і важкий перебіг.
Фекально-оральний:
вживання забрудненої води або їжі, що можуть містити фекалії інфікованих людей;Інкубаційний період ВГА (період з моменту інфікування до появи перших клінічних проявів) зазвичай триває 14–28 днів. Симптоми ВГА можуть бути як легкими, так і тяжкими.
Найбільш розповсюджені симптоми ВГА:
виражена загальна слабкість та підвищена втомлюваність;Проте не у всіх інфікованих проявляються всі ці симптоми.
1. Дотримуйтеся правил особистої гігієни: мийте руки перед уживанням їжі, а також після кожного відвідування туалету.
2. Пийте лише кип’ячену воду: кип’ятити слід не менше 10 хв.
3. Добре мийте овочі, фрукти, зелень та ягоди перед уживанням.
4. Не займайтеся самолікуванням. Тільки лікар може діагностувати вірусний гепатит A і надати рекомендації щодо режиму та лікування.
5. На ринку доступні кілька ін’єкційних інактивованих вакцин проти вірусного гепатиту А. Виробники рекомендують дві дози вакцини для забезпечення більш тривалого захисту після щеплення (5–8 років). Для дітей у віці до одного року ліцензованих вакцин немає. У країнах з високою ендемічністю використання вакцини обмежене, оскільки більшість дорослого населення має природний імунітет у результаті перенесеного колись захворювання.
https://phc.org.ua/kontrol-zakhvoryuvan/virusni-gepatiti/tipi-virusnikh-gepatitiv/gepatit-a
Не існує понять «хороша» й «погана дитина», просто є діти, які володіють ефективними способами вирішення життєвих проблем, і діти, які ними не володіють. У міру розвитку дітям необхідно постійно коригувати свої навички вирішення проблем і вчитись нових. Не існує чарівного методу, за допомогою якого можна прищепити дитині правила хорошої поведінки. Секрет полягає в навчанні дітей способів вирішення проблем; а хороша поведінка – це просто один із плодів на цьому дереві. Ваша мета як батьків надати дитині всі необхідні інструменти для навчання хорошої поведінки. Зробити це ніколи не пізно, але треба пам'ятати, що коли ваша дитина не вміє грамотно інтерпретувати ситуацію зараз, не знає, як правильно реагувати, і при цьому реагує агресивно, а потім потрапляє в неприємності, то, імовірно, їй буде вкрай важко справлятися із проблемами в дорослому віці, коли, наприклад, її керівник скаже те, чого вона не захоче чути або виконувати. Ось чому батькам важливо не просто хотіти, щоби прояви поганої поведінки припинились, а почати вчити дитину тих навичок, завдяки яким поведінка зміниться назавжди.
Щоб процвітати, діти повинні навчитися правильної поведінки.
Розробіть систему моніторингу.
Вирішіть як спілкуватися.
Спілкуйтеся часто.
Нагорода за бажану поведінку.
Вирішуйте проблеми разом із дитиною.
Залишайся спокійними.
Дозвольте своїй дитині висловити свої
почуття.
Заохочуйте їх ділитися своїми почуттями.
Уникайте тиску.
Для виступу класного керівника на батьківських зборах використано матеріали сайтів
https://childdevelop.com.ua/articles/upbring/748/
https://shkolyar.org.ua/stattya/10-sposobiv-pryshchepyty-dytyni-lyubov-do-navchannya/
27 жовтня - день української писемності та мови.Сьогодні між учнями 6 класів було проведено інтерактивну гру-квест "Мовознавча мандрівка Карпатами". Команда нашого класу здобула перемогу! Вітаємо учасників! Ура! 1 місце! Дякуємо Олені Борисівні за грунтовні знання!
Сьогодні для учнів нашого класу було проведено уроки безпеки. Головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Черкаського районного управління Головного управління ДСНС України у Черкаській області Харченко О.В. та учні 11 класу в ігровій формі повторили з учнями причини виникнення пожеж та заходи пожежної безпеки в різних місцях. Старший інспектор СЮП ВП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області, старший лейтенант поліції Виноградова О.В. акцентувала увагу дітей на види булінгу в учнівському середовищі та шляхи його подолання.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1307377836472497&set=pcb.1307377893139158