Сьогодні ви дізнаєтесь оригінальні і незвичайні факти зі світу цієї серйозної науки. Місце для несерйозного або просто цікавого, знайдеться в будь точній науці. Головне, бажання відшукати це.
1. Серед усіх фігур з однаковим периметром, у кола буде найбільша площа. І навпаки, серед усіх фігур з однаковою площею, у кола буде найменший периметр.
2. Насправді, мить - це одиниця часу, яка триває приблизно соту частку секунди.
3. Число 18, є єдиним (крім нуля) числом, сума цифр якого в два рази менше нього самого.
4. У групі з 23-х чоловік і більше, ймовірність, що у двох співпаде день народження, перевищує 50%, а в групі від 60 осіб така ймовірність становить близько 99%.
5. У математиці існують: теорія кіс, теорія ігор і теорія вузлів.
6. Пиріг можна розрізати трьома торканнями ножа на вісім рівних частин. Причому, двома способами.
7. 2 і 5 - єдині прості числа, які закінчуються на 2 і 5.
8. Нуль - єдине число, яке не можна написати римськими цифрами.
9. Знак рівності «=» вперше застосував британець Роберт Рекорд в 1557-му році.
10. Сума чисел від 1 до 100 дорівнює 5 050.
11. З 1995 року по го року в Тайбеї, на Тайвані, жителям дозволено видаляти цифру чотири, оскільки китайською мовою ця цифра звучить тотожне слову «смерть». У багатьох будівлях відсутній четвертий поверх.
12. Вважається, що нещасливим число 13 стало через Таємну Вечерю, на якій були присутні 13 чоловік, включаючи Ісуса. 13-м був Іуда Іскаріот.
13. Чарльз Доджсон Доджсон - маловідомий британський математик, який присвятив більшу частину свого життя логіці. Тим не менш, він всесвітньо відомий письменник, що писав під псевдонімом Льюїс Керролл.
14. Першою жінкою-математиком в історії, вважається гречанка Гіпатія, що жила в єгипетській Олександрії в IV-V століттях нашої ери.
15. Американець Джордж Данциг, будучи студентом, запізнився на заняття і помилково прийняв записані на дошці рівняння, як домашнє завдання. З трудом, але майбутній вчений з ними впорався. Як з'ясувалося пізніше, це були дві «нерозв'язані» проблеми в статистиці, над вирішенням яких вчені билися багато років.
16. Сучасний геній і професор математики Стівен Хокінг стверджує, що математику вивчав лише в школі. За часів викладання математики в Оксфорді, Стівен просто читав підручник з випередженням власних студентів на пару тижнів.
17. У 1992 му році австралійські однодумці об'єдналися заради виграшу в лотерею. На кону було 27000000 доларів. Кількість комбінацій 6 з 44, становило трохи більше семи мільйонів, при вартості лотерейного квитка в 1 долар. Ці однодумці створили фонд, в який кожен з 2500 людина вклала по три тисячі доларів. Результат - виграш і повернення 9000 кожному.
Немає коментарів:
Дописати коментар