пʼятниця, 30 жовтня 2020 р.

четвер, 29 жовтня 2020 р.

Наша українська мова

Українська мова – одна з наймилозвучніших мов світу. 

Точно сказати, коли зародилася українська мова, – складно, але відомо, що вона однозначно виникла раніше за російську, німецьку, турецьку тощо. За даними вченого Василя Кобилюха, українська мова сформувалася ще в Х-IV тисячоліттях до нашої ери й походить вона із санскриту.

Українську мову можна почути в Канаді, Великобританії, Мексиці, Німеччині, Аргентині, Венесуелі, Парагваї, Греції, Китаї (близько 40 країнах світу). Історію, географію, літературу та мову України вивчають у 28 коледжах та університетах США.

Чому найкмітливіші діти ніколи не носять ПЕРЧАТКИ, і чому РУКАВИЦІ не слід дарувати Малюку? Ці та інші таємниці, відкриє перед тобою ця серія!

Що тобі більше подобається малювати чи рисувати? Яка різниця між малюнком і рисунком – дізнавайся у цій серії.

Твій друг гарний чи хороший? А може і гарний, і хороший? Дізнавайся яка різниця між цими слова та чому не варто їх плутати – у цій серії.

Що дійсно можна відкривати й закривати, а на що варто просто заплющити очі – дивись у цій серії.

Погодьтеся, помилки в наголосах можуть змінити навіть значення слів, наприклад: зАмок – замОк, плАкати – плакАти тощо. Тож зовсім не варто плутати наголос у назві рідної країни!

Як краще запам'ятати і не плутати у майбутньому – дізнайся у цій серії!

середа, 28 жовтня 2020 р.

Інформативне повідомлення

Що треба знати про коронавірус, щоб не панікувати, але бути в безпеці? 

Часто мити руки, якщо немає поруч води і мила, то обробляти їх санітайзером. І не торкайтеся обличчя – це основне. Де живе вірус і як довго, які саме санітайзери потрібні і чим допомогти близьким дивіться в мультику. 

Зберігайте спокій, дотримуйтеся простих правил гігієни а також користуйтеся перевіреною інформацією. 
Будьте здорові!

Завдання для кмітливих

1. Знайдіть на зображенні дельфіна
2. Знайдіть на зображенні обличчя
3. Спробуйте порахувати дельфінів
4. Знайдіть на цьому зображенні як можна більше неточностей - "помилок"
5. У клітці знаходилися 3 кролики. Три дівчинки попросили дати їм по одному кролику. Кожній дівчинці дали кролика. І все ж в клітці залишився один кролик. Як так вийшло?
6. Буває легкою і важкою, але нічого не важить. Буває швидкою і повільною, але не ходить, не бігає, не літає. Що ж це таке?
7. Хто може підняти і пересунути і коня, і слона?
8. Зайка дуже любить жартувати. Вона поставила мамі таку загадку:
«Якби я була важча за ведмедя, але легша за сонечко, хто був би найлегшим?»
9. З якого посуду не можна нічого поїсти?
10. Чи може дощ іти два дні підряд? 

вівторок, 27 жовтня 2020 р.

День народження Ярослава Фадєйкіна

З Днем народження вітаємо,
Щасливим зростати тобі ми бажаємо,
Бути веселим, спритним, сильним,
І, звичайно, дуже стильним!

Бігай, стрибай, веселися,
Але не гнівайся і не бийся!
Для тебе таке віршування,
Отримуй наші привітання!

Наше рідне місто

Наше місто розстелилося на скелястих берегах річки Тясмин, що своїми камянистими берегами і дало назву містечку. 
На території розташовані чотири пам'ятки архітектури: флігель садиби Давидових, водяний млин, парк ім. Декабристів та архітектурна прикраса цього парку - грот. Також до складу заповідника входять п'ять пам'яток монументального мистецтва: пам'ятник декабристам, О.С.Пушкіну, П.І.Чайковському, стела декабристів, пам'ятний знак при в'їзді в місто. Три пам'ятки природи: Тясминський каньйон, урочище Тростянка, Пушкінська скеля. До складу заповідника входять літературно-меморіальний музей О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського, історичний музей та картинна галерея. 
Герб і прапор міста затверджено VIII сесією 4 скликання Кам'янської міської ради 16 травня 2003 року.
В основу герба покладено щит зеленого кольору, обрамлений золотою каймою. По центру щита розміщений сніп жита, символ достатку та багатства, перев'язаний чорно-червоною стрічкою- знак крові, перемішаної з чорноземом.
Сніп органічно переплітається з лірою - символом культурного та духовного начала і разом з тим вказує на багатовікові традиції міста.
Над снопом - хрестоподібна зірка мрій, що символізує надії мешканців на багатовікові традиції міста.
Кольори герба символізують: зелений - символ життя; жовтий - символ сонця; пурпуровий  - символ козацької влади; блакитний - знак земної благодаті; білий - символ чистоти.

понеділок, 26 жовтня 2020 р.

Міжнародний день шкільних бібліотек

Міжнародний день шкільних бібліотек (International School Library Day) відзначається кожен четвертий понеділок жовтня з 1999 року за ініціативою ЮНЕСКО.

У всі часи бібліотека була джерелом отримання різноманітних знань, накопичених людством. Книга і сьогодні залишається джерелом інформації, а бібліотекар – хранителем і двигуном людської культури.
Величезна подяка і вдячність всім працівникам шкільних бібліотек за їх самовіддану працю, за те, що вони продовжують берегти знання, накопичені століттями. 
З днем шкільних бібліотек вас, нехай у вашій бібліотеці завжди буде багато читачів, які люблять і бережуть книги!

7 чудес України

«Сім чудес України» — сім історико-культурних 

пам'яток України.

1. Києво-Печерська Лавра
Сьогодні Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник – найбільший музейний комплекс України, де зосереджено 144 споруди, 122 з яких – пам’ятки історії і культури. Серед них – 2 унікальних підземних комплекси, храми, пам’ятки архітектури XI–XIX ст., численні виставкові приміщення.
2. Місто Кам’янець
Національний історико-архітектурний заповідник „Кам’янець” є одним із найстаріших на території України. Загальна площа заповідника сягає 121 га та налічує майже 200 пам’яток архітектури.
3. Національний дендрологічний парк „Софіївка” 
Національний дендрологічний парк „Софіївка” – одне з найвидатніших творінь світового садово-паркового мистецтва кінця ХVІІІ – першої половини ХІХ ст. Парк розкинувся на площі майже 180 га на узбіччі старовинного міста Умань Черкаської області. Головна композиційна вісь парку проходить по річищу Кам’янки, де споруджено ряд штучних басейнів та ставів: Верхній став (понад 8 га), Нижній став (близько 1,5 га), водоспади (один з них 14 м висотою), шлюзи, каскади, підземну ріку Ахеронт (завдовжки 224 м), водограї (найбільший до 20 м).
4. Софія Київська
Найвеличнішою спорудою Національного заповідника „Софія Київська” є Софійський собор – всесвітньо відома пам’ятка архітектури і монументального живопису ХІ ст. У 1990 р. собор разом ансамблем монастирських споруд на його подвір’ї занесено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Софія зберігає найбільший у світі ансамбль унікальних мозаїк і фресок першої чверті ХІ ст. – 260 м кв. мозаїк та 3000 м кв. фресок.
5. Херсонес Таврійський
Херсонес Таврійський – таку назву носило місто, засноване давньогрецькими колоністами понад дві з половиною тисячі років тому на південному заході Кримського півострова. Територія Херсонеса досліджується археологами уже 180 років. За цей час відкрито понад третину міста. Серед археологічних знахідок є унікальні – присяга громадян Херсонеса ІІІ ст. до н.е., декрети, фрески, мозаїки, шиферні ікони християнських храмів, написи-присвяти, численні побутові предмети. Загалом музейні зібрання заповідника нараховують понад 200 тисяч експонатів.
6. Хортиця
Острів Хортиця – найбільший острів на Дніпрі, унікальність якого – у рідкісному поєднанні на одній території різноманітних природних комплексів, пам’яток геології, культури, історії… Основу найбільшого острова на Дніпрі (довжина 12, ширина, в середньому, 2,5 км, загальна площа – 2360 га) складають граніти і гнейси, яким близько двох мільярдів років. Природна унікальність Хортиці в тому, що тут у мініатюрі представлені зразки всіх ландшафтних зон України.
7. Хотинська фортеця
Хотинська фортеця – свідок численних війн та баталій. Завдяки міцній твердині та вигідному розташуванню Хотин став центром розвитку ремесел і торгівлі, які, своєю чергою, сприяли розквіту його культури та економіки. Місто було важливим пунктом у європейсько-азійській торгівлі.